Szombathelyi Egyesített Bölcsődei Intézmény

Cím: 9700 Szombathely, Bem J. u. 33.

Bölcsődék...

Egyesületünk

Az Egyesített Bölcsődei Intézmény Gyermekeiért Egyesület tevékenysége

Egyesített Bölcsődei Intézmény Gyermekeiért Egyesület

Szervezet teljes neve:         Egyesített Bölcsődei Intézmény Gyermekeiért Egyesület

Székhelye:                             9700 Szombathely Rákóczi Ferenc u.51.

Vezetőjének neve:                Péter Anita  (elnök)

Levelezési címe:                     9700 Szombathely Bem J.u.33.

Telefonszám:                         94/501 – 550

Fax:                                       94/501 – 578

E-mail:                                   peter.anita@ebi.szombathely.hu

Számlaszám:                         12094507-00147452-00100002

Adószám:                              18897360 – 1 – 18

Egyesület mérleg

Az Egyesített Bölcsődei Intézmény Gyermekeiért Egyesület 2006-ban alakult meg 12 fővel, bölcsődei szakemberek civil kezdeményezésére. A bölcsődei pályán töltött éveink tapasztalatai, valamint a gyermekek iránti elkötelezettségünk hívta életre az egyesület létrehozásának gondolatát.

Az Egyesület céljai között a következők szerepelnek:

• a bölcsődés korú gyerekek sokoldalú harmonikus fejlődésének elősegítése – a bölcsődék tárgyi feltételek javítása
  • a bölcsőde – család kapcsolatának erősítése
  • nők munkaerő-piaci helyzetének javítása – mindazon kezdeményezések támogatása, melyek a bölcsőde alapfunkciója mellett új ellátási formák bevezetésével segíti a családokat gyermekeik ellátásában.

Mindezek a célok azért fogalmazódtak meg, hogy a gyermekek bölcsődei nevelése-gondozása az egyesület nyújtotta támogatások által még színesebbé, gazdagabbá váljon.

Pótolni szeretnénk azokat a tárgyi eszközöket, játékokat, felszereléseket, amiket nem mindig sikerül beszerezni a Szombathelyi Egyesített Bölcsődei Intézmény és Családi Napközi rendelkezésére álló költségvetéséből.

Olyan családtámogató szolgáltatásokat is szeretnénk bevezetni, mely bővítené az alapfeladat ellátását, és rugalmasabban tud alkalmazkodni a családok igényeihez, körülményeihez.

Keressük azokat a lehetőségeket, amelyekkel a család és bölcsőde együttműködése, és családtámogató funkciója bővülhet. Olyan programokat kívánunk szervezni, melyben a család valamennyi tagja: gyermek és felnőtt egyaránt részt vehet.

Napi munkánk során nagy létszámban találkozunk a kisgyermekes családokkal. A város hét bölcsődéjében ez éves szinten közel 500 fő gyermeket és családjaikat jelenti.

Ismerjük azokat a problémákat, gondokat melyekkel a mai kisgyermekes szülők küzdenek, nehézséget és nehézséget jelent számukra gyermekük nevelésében.

Segítséget kívánunk nyújtani a családoknak abban is, hogy a változó világ körülményeihez jobban alkalmazkodni tudjanak. A szülők részt tudjanak venni különböző képzéseken munkaerőpiaci helyzetük javítása érdekében. Esélyt kívánunk adni a bölcsődébe nem járó hátrányos helyzetben élő gyermekeknek is az egészséges testi, értelmi, érzelmi fejlődésük kibontakozása, szocializációja érdekében, azzal, hogy bevonjuk őket a bölcsődei életbe, vagy szolgáltatási forma igénybevételébe. Ez által is csökkenteni kívánjuk a gyermekek közötti különbségeket, szem előtt tartva a gyermekek mindenek felett álló érdekét.

Ennek megvalósítását, különböző szolgáltatásokat bevezetésével kívánjuk működtetni.

• Különböző gyermekekhez, családokhoz kapcsolódó programok, rendezvények  támogatása – gyermeknap, babamuzsika, só – szoba kialakítása, bábszínházi előadás, stb.

Munkánkhoz a szülők, valamint széles körben a civil és különböző szervezetek, támogatók segítségét kívánjuk bevonni. A szülők lehetőségeikhez mérten támogatják egyesületünket, tudják és fontosnak tarják azokat a programokat, és célkitűzéseket, melyeket a gyermekeknek biztosítani tudunk az alapfeladat ellátása mellett.

Minden évben az adó 1%-ából befolyt összeget a hét bölcsőde tárgyi és játék eszközeinek bővítésére használtuk fel. Így a támogatások által lehetőségünk volt a gyermekcsoportok számára párologtató készüléket, udvari és beltéri játékeszközöket, mesekönyveket, valamint só – szoba kialakításához eszközöket vásárolni.A megvásárolt eszközöket az adott bölcsődében minden esetben megmutatjuk a szülőknek.

Idén a felajánlott adó 1%-ból játékeszközökkel sikerült bővítenünk a bölcsődék csoportszobáit. Akadálypálya, mágneses illetve konstrukciós fejlesztő játékok.

Ezúton is szeretnénk megköszönni minden kedves szülőnek, dolgozónak, hogy hozzájárultak a bölcsődéink fejlesztéséhez!

KÖSZÖNJÜK!

Csatolt fájl(ok)